Máte-li kolem rtů drobné vrásky, pokleslé obočí, vrásky mezi ním a kolem očí, hlubší nazolabiální rýhy, nerovný povrch pokožky (po liposukci, jizvy po akné, asymetrie po provedení plastických operací), ochablou kůži se ztrátou elasticity, povislou kůži na břiše, hýždích, pažích a nohou, vrásky na krku a v dekoltu a je vám ideálně od 35 – 55 let, můžeme vám vřele doporučit tuto metodu, právě u vás bude nejúčinnější.
Co je to lifting nitěmi?
Lifting nitěmi je miniinvazivní zákrok, který má mnoho pozitivních účinků na pleť. Oživí ji, omladí a hlavně ji pozvedne zpět do jasných kontur. Velmi pomáhá s povadajícími a stárnoucími částmi obličeje – tzv. facelift efekt bez užití skalpelu a tvorby jizev, slouží jako prevence před tímto poklesem tkání (tzv. ptózou). Má okamžitý a navíc také dlouhotrvající účinek – přetrvává 1 až 2 roky.
Tato minimálně invazivní liftingová metoda se provádí aplikací tzv. mezonití do kůže požadované oblasti (obličej – čelo, glabela, tváře, nazolabiální oblast, kontury dolní čelisti, brada, podbradek, krk, dekolt, ruce a paže) pomocí duté kanyly. Nitě a mezonitě pro estetickou medicínu postupně vznikaly adaptací prostředků používaných po dlouhá léta v ortopedii, chirurgii, plastické chirurgii a oftalmologii, v tkáňovém inženýrství, ve farmacii atd.
Jak zákrok probíhá?
Při zákroku samotném jsou do obličeje aplikovány buď zpevňující nitě pro zlepšení struktury a kvality kůže, a liftující – trakční nitě, kterými zvedáme klesající tkáně. Oba druhy nití aktivují růst sítě kolagenních vláken včetně lokálního prokrvení, tím zlepšují kvalitu kůže, pouze však liftující - trakční nitě přemístí a stlačí měkké tkáně tak, že vytvoří objem tkáně tam, kde původně byl (především v oblasti lícních kostí) a zvednou klesající část tváří. Pod kůží totiž máme celou řadu vazů a sept, kterých využíváme jako takové záchytné – fixační body pro upevnění liftujících nití.
Nitě jsou vyrobeny z polydioxanu, polypropylenu nebo polymléčné kyseliny. Jsou hypoalergenní a za 6-8 měsíců dojde k jejich rozložení (kromě polypropylenu, která se neodbourává, je permanentní). Výborně se kombinují s ostatními estetickými zákroky, např. s aplikací kyseliny hyaluronové, botulotoxu, s biostimulátory, plazmaterapií, chemickým peelingem, laserem, ale i s liposukcí (např. v oblasti podbradku) atd.
Po znecitlivění (lze užít lokální anestetikum buď injekční, nebo v krému) začne lékař do kůže vpravovat liftingové nitě. Toto ošetření jinak nevyžaduje žádnou speciální přípravu vyjma důkladného vyšetření dermatologem, jestli je vaše pleť vhodnou kandidátkou pro tento výkon. Místo vpichu se hojí rychle a beze stop. Samotná procedura netrvá dlouho, dle počtu zaváděných nití zhruba 30 – 60 minut.
Co mě čeká po zákroku?
Po zákroku se na obličej dává buď obličejová kompresní maska, nebo tejpovací pásky, aby nitěmi ošetřené a zvednuté oblasti nebyly vystaveny účinku gravitace a přílišné dynamice mimických svalů. Někdy lze po výkonu pozorovat mírné nerovnosti v oblasti aplikace, ty se ale zpravidla do týdne vyrovnají, čas od času se vyskytnou mírné otoky a modřinky.
Jedná se o ošetření měkkých tkání obličeje, počítejte tedy s nutnou dobou hojení, která je dle typu nití minimálně 7 dní, při aplikaci silnějších liftujících nití i 14 dní. Ihned po zákroku radíme chladit ošetřované oblasti, s úspěchem podáváme léky na urychlení hojení (Wobenzym, Arnica), po dobu 14 dní po zákroku doporučujeme vyhýbat se sauně, soláriu, stomatologickému ošetření, masáži obličeje, fyzické zátěži a jinému cvičení.
Velkou výhodou je cenová dostupnost této metody.